Sesli Kuran :: Dünya Dillerinde Kuran-ı Kerim Mealleri - Ziyaretçi Defteri
Sesli Kuran
Menü

Makaleler
Makale  Geçici Dünya
Makale  Peki Ölçü Nedir?
Makale  Daimi Şuur
Makale  Duamız Olmasa
Makale  Namaz
Makale  Oruç

        Elham Bu!
        Umut'la Beraber
        Burada Kaldım
        
        Hadis Günlüğü
        Namaz Broşürü
        Ramazanda SesliKuran
        Adım Adım Yükleme Nasıl Yapılır?
 
Kuran-ı Kerim

Allah binlerce kere razı olsun buradaki işleri yapanlardan, sebep olanlardan. Tam istediğiniz gibi bir şey bulduğunuzda nasılda çocuklar gibi sevinirsiniz; işte öyle sevindirdiniz beni. Allah bütün işlerinizde kolaylıklar versin. Hepinize hayırlı günler.
   
Selamın Aleykum değerli Site yöneticileri grubu. Az önce, öyle gayri ihtiyari bir şekilde, geziniyordum internette, google‘a yazdım, sesli kuran meali diye; Allah ne yüceki siz çıktınız hemen önüme. Bir baktım ki Elmalılı Hamdi Yazır ve o ses (samanyolu tv cemaatinden bir abimiz) gerçekten harikulade. Vallahi ne mutlu ki sizin gibi ağbilerimiz, her dilde yapmışsınız, ne muhteşem bir uğraş. Örnek olasınız inşAllah. Allah razı olsun abiler. Yayabildiğim kadar yaymaya çalışıcağımdan emin olun sitenizi. Allah razı olsun.
Taner Duran | 4/9/2008
   
Gerçekten böyle bir hizmeti vermiş olmanız çok takdire şayan bir olay. Köyümüzün sitesinde www.gulucek.net sizden edindiğimiz mealleri bir takvim çerçevesinde ziyaretçilerimizin hizmetine sunduk. Çok güzel tepkiler alıyoruz. Emeği geçenlerden Allah razı olsun.
Fatih Çetinkaya | 4/9/2008
   
Bu sitenin fikir aşamasından bu haline gelene kadar, emeği geçen, desteği olan herkesten Allah razı olsun...Teşekkürler Kardeşlerim.
Oğuzhan Pekuz | 4/8/2008
   
Namaz broşürü için çok teşekkürler. Allah razı olsun sizlerden.
   
Allah’ın adı ile, Selam, atalarım Adem, İdris, Nuh, Hud, Salih, İbrahim, Lut, İsmail, İshak, Yakup, Yusuf, Şuayip, Eyyüp, Zülkif, Musa, Harun, Davut, Süleyman, Elyesa, İlyas, Yunus, Zekeriyya, Yahya, İsa, Muhammed… Salihlerden, Üzeyir, Lukman, Zülkarneyn… Bunlar benim atalarım, bunlar benim köklerim, bunlar benim milletim, bunlar benim soyum 35/10. Onur ve yücelik isteyen bilsin ki, onur ve yüceliğin tümü Allah’adır. Temiz ve güzel kelime O’na yükselir; hayra ve barışa yönelik amel de o kelimeyi yüceltir. Kötülükleri kuranlara/kötülükleri tuzak yapanlara gelince, onlar için şiddetli bir azap vardır. Ve böylelerinin tuzağı tarumar olur. 3/52. İsa onlardan inkârı sezince şöyle konuştu: "Allah’a gidişte benim yardımcılarım kim?" Havâriler dediler ki: "Biz Allah’ın yardımcılarıyız. Allah’a iman ettik biz. Tanık ol, biz Müslümanlarız/Allah’a teslim olanlarız." 61/14. Ey iman sahipleri! Allah’ın yardımcıları olun! Hani, Meryem oğlu İsa, havarilere: "Allah’a gidişte benim yardımcılarım kimdir?" demişti de, havariler: "Biz, Allah’ın yardımcılarıyız!" cevabını vermişlerdi. Bunun ardından, İsrailoğullarından bir zümre iman etmiş, bir zümre de küfre sapmıştı. Nihayet biz, iman sahiplerini düşmanlarına karşı güçlendirdik de onlar üstün geldiler. 2/132. İbrahim de oğullarına şunu vasiyet etti, Yakub da: "Oğullarım! Allah sizin için bu dini seçmiştir. O halde ancak Müslümanlar olarak can verin."3/102. Ey iman edenler! Allah’tan, kendisinden korkmaya yaraşır biçimde korkun. Müslümanlar olmanın/Allah’a teslim olmanın dışında bir hal üzere sakın can vermeyin. İlginizden dolayı Allah’ın rahmeti ve merhameti üzerinize olsun. Allah dünyada ve ahirette yüzümüzü kara çıkarmasın 7/170.Kitaba sarılanlar ve namazı kılanlara gelince, biz, barışsever iyilerin ödülünü zayi etmeyiz. Selam
Adem Muhammed | 4/5/2008
   
Allah’ın adı ile 14/24. Görmedin mi Allah nasıl bir örnekleme yaptı: Güzel söz; kökü yerde, dalları gökte olan güzel bir ağaca benzer. 14/25 O ağaç, Rabbinin izniyle yemişlerini her zaman verir. Allah, insanlara böyle örnekler verir ki, düşünüp ibret alabilsinler. 14/26 Pis bir söz de gövdesi toprağın üstünde destek bulmuş bir ağaca benzer, dayanağı yoktur onun. 14/27 Allah, inananları dünya hayatında da âhirette de tutarlı sözle sağlamlaştırır. Allah, zalimleri şaşırtır. Allah, dilediğini yapar. 41/33 Allah’a çağırıp/yakarıp hayra ve barışa yönelik iş yapan ve "Ben, Müslümanlardanım/Allah’a teslim olanlardanım" diyen kimseden daha güzel sözlü kim vardır?! 2/157. İşte böyleleri üzerine Rablerinden selamlar, bereketler var. İşte bunlardır iyiye ve güzele ermiş olanlar. 16/32 Melekler, canlarını temiz insanlar olarak aldıklarına şöyle derler: "Selam size, yapıp ettiklerinize karşılık olarak girin cennete." Rabbim dilemişse, görüşmek ümidi ile Allah’a emanet. Selam
Adem Muhammed | 4/4/2008
   
Çok güzel bir çalışma yapmışsınız. Rabbim sizlerden razı olsun. Allah yar ve yardımcınız olsun.
Saim Serin | 4/2/2008
   
Cox gözel olmush. Allah sizlerdin razi olsun..
Yasar Yafarov | 3/31/2008
   
Böyle eli açık ve net dinimizi bizlere aktaranlara ve emeği geçen tüm insanlarımıza şükranlarımı sunarım. Cenabı hak yolunuzu açık etsin. İnsanları bilgilendirdiğiniz için de ayrıca teşekürlerimi bildirir, saygılarımı sunarım.
Ramazan Aktekin | 3/25/2008
   
  Meal İle Yaşayanlar

Yorum Formu
Ziyaretçi Defterine Mesaj Yazın

Adınız - Soyadınız :
Lütfen Ad Alanını Boş Bırakmayın!
E-Mail Adresiniz :
Lütfen E-Mail Adresinizi Yazınız!Lütfen E-Mail Adresinizi Kontrol Ediniz!
Web Siteniz :
Mesajınız :
Mesaj Alanını Boş Bırakmayınız!
   
Yorum Formu
Copyright Sesli Kuran
Filipino Azeri Russian English