Sesli Kuran :: Dünya Dillerinde Kuran-ı Kerim Mealleri - Ziyaretçi Defteri
Sesli Kuran
Menü

Makaleler
Makale  Geçici Dünya
Makale  Peki Ölçü Nedir?
Makale  Daimi Şuur
Makale  Duamız Olmasa
Makale  Namaz
Makale  Oruç

        Elham Bu!
        Umut'la Beraber
        Burada Kaldım
        
        Hadis Günlüğü
        Namaz Broşürü
        Ramazanda SesliKuran
        Adım Adım Yükleme Nasıl Yapılır?
 
Kuran-ı Kerim

Verdiğiniz emek için Allah sizden razı olsun. Hadisleri de bu şekilde sesli olarak, çeşitli güvenilir kaynaklardan alabilmek şahsen beni çok mutlu edecektir.
Suphi Hamalı | 6/26/2008
   
Allah İslam dini emek veren müminlerin yerini cennet bahçesine yer bulur inşallah. Allah Müslümanlarla beraber GÖZETİR KORUR.
   
Ben çok mutlu oldum. Allah'ımla illgili bir program. Kim yaptıysa, hazırladıysa Allah razı olsun. Çok güzel...
Şerife Geçgin | 6/23/2008
   
Kuran mealini dinleme imkânını verebilecek bir hizmeti sunduğunuz için sonsuz teşekkür ederim. Diyanetin dâhil hiçbir sitede kuran mealini dinleme ile ilgili bir bölüm bulamamıştım. Hizmetinizden dolayı Allah hepinizden razı olsun.
   
S.A. Ben bu akşam bir tevafuk nedeniyle bu siteye girdim. Yarın Kuran kursuna başlayacağım ve orada dinlemek üzere Kuran ayetleri arıyordum ve bu siteyi buldum. MP4’üme kaydedip orada dinlemeyi düşünüyorum. Böyle güzel bir hizmet yaptığınız için teşekkür ediyorum. ALLAH (c.c) razıolsun dinleyenlerden ve bu siteyi kuranlardan.
Hatice Kübra | 6/23/2008
   
Sitenizi yeni ziyaret ettim ama üslubunuzdan kalitenizi, yorum farkınızı anladım. Bu benim internet üzerinden ilk mesajım. Sitenize mesaj yazma gereği duydum. Müslümanlar kendini geliştirmiyor. Çoğu Müslümanlığı yaşadığını zannediyor ama bildikleri efendilerinin kafalarına kazıdığı şablonlardan başka bir şey değil. Milletimiz yanlış yönlendiriliyor. Örneğin bir insan sabah namazını Kâbe de kılsa ama efendilere hürmet etmese onun hiç bir değeri yok. Bir insan da her türlü Allah’ın istemediği işleri yapsa ama efendiye hürmet ediyorsa o insan efendilere göre muhterem bir Müslüman’dır. Bence bunlar Müslümanlığı yaşamıyorlar. Kendi yorumlarını anlatırken işleye işleye anlatıyorlar. Ama Allah (cc), Peygamber (sav) ve Kuran’dan bir ayet telaffuz ederken adeta ne dediğini anlamıyormuşçasına (tövbe hâşâ) gereksiz bir şeyden bahsediliyormuş gibi hareket ediyorlar. Hal buysa bize anlatılması gereken ALLAH (cc), Peygamber (sav) ve Kuran’dır. Ben Müslüman olduğum için Müslüman olmayanlardan kendimi daha üstün görerek avutmamalıyım. Unutmayın insanların en hayırlıları, insanlara faydalı olanlardır. Peygamber ve sahabeler bile sürekli “Acaba bir eksiğim var mı?” diye kendilerini hesaba çekiyorlarmış. Şu andaki birçok Müslüman’ın konumu kendine iyi bir efendi buldun mu yırttın mantığıdır. Oysaki bunlar ibadet ederken kalplerini Allah’a değil de efendilerine bağlıyorlar. Ben böyle toplumlara katılmadım ama benimde iyi bir rehbere ihtiyacım var. Nefsi olan her insanın rehbere ihtiyacı var. Bize ALLAH’ı anlatacak bir rehbere. ALLAH teâla da böyle buyuruyor. İnsanlar arasına kin sokacak kişilere değil. Milleti saldırgan yaptılar. İnsanlara saldırarak değil onlara yaşantısıyla örnek olmalı, imrendirmeli. Ben atalarımıza her fırsatta dua ediyorum. Müslümanlığı bize miras bırakmışlar. Yoksa halimiz nice olurdu. Bizim çoğumuzun ataları putperestti. Kimseye saldırmakla, öldürmekle hizmet olmaz. Hizmet Kuran’ı anlamak ve yaşamakla olur. Bizim evde benden başka İslami kanalları açan yok. Diziler ise ALLAH alem saniyesi kaçırılmıyor. Dini bir konu, Kuran-ı Kerim bile okunurken dinlenmiyor. Ya sohbet, ya ortamı terk. ALLAH sonumuzu hayreylesin ama kabahat birazda önderlerde. Bu gün bana 40 yıl önceki hitap şekliyle hitap ederlerse maalesef pekte etkili olmuyor. Biraz uzun yazdım ama bu sitede yazma gereği duydum. Sitenizde fazla dolaşmadım ama mesaj kutusunun altındaki yazıdan bile sizde bir derinlik varolduğunu hissettim onun için acilen yazmayı tercih ettim. Eğer yazdıklarım dokunduysa özür dilerim ama bende uyandırdığınız hislerle içimdekileri rahatça yazdım. ALLAH (cc) cümlemize ALLAH’a hizmet etmeyi nasip etsin. ALLAH hepimize merhamet etsin. YÜCE ALLAH’ın rahmeti selameti tüm Müslümanlığı yaşamak isteyenlerin üzerine olsun. Esselamu Aleykum.
Salim Küçük | 6/20/2008
   
Bu hizmette emeği geçen tüm din kardeşlerimden Allah razı olsun.
Zeki Güzelbey | 6/19/2008
   
Gerçekten de her şeyi bulabileceğiniz ve gezdikçe “Aaa.!. Bunu da mı düşünmüşler…” dediğiniz müthiş bir site. Emeği geçenlere teşekkürler.
Reyhan Beyaz | 6/19/2008
   
Ruhum can çekişiyordu çünkü uzun zamandır KURAN-I KERİM dinlememiştim. Bunu farkettim, uyuyamadım kalktım. Radyoda aradım KURAN-I KERİM’i okuyan bir program vardır diye. Yoktu. Aklıma internet geldi. Dinledim dinledikçe ruhumun rahatladığını hissettim. Allah razı olsun emeği geçen herkesten.
   
Esselamu Aleykum, şu geçici imtihan dünyasında bulunduğumuz şu on beşinci asırda, artık insanlar teknolojiye güvenerek ve büyük bir kısım insanların mala mülke taparak günümüzdeki insanların içinden hakkıyla yalnız Allah (CC) rızası için ve din kardeşlerimiz için yüce kitabımız Kuran-ı Kerim’i bizler için meal ve tefsir eden büyük hocalarımıza bence teşekkür ile yâd olmaz. Şu mübarek eserleri görünce ne kadar mutlu oluyorum anlatamam. Kıymetli din kardeşlerimize sabır ve işlerinde kolaylık, üstün başarılar dilerim. Her iki cihanda da Rabbimiz yar ve yardımcımız olsun.
Abdullah Arıkız | 6/12/2008
   
  Meal İle Yaşayanlar

Yorum Formu
Ziyaretçi Defterine Mesaj Yazın

Adınız - Soyadınız :
Lütfen Ad Alanını Boş Bırakmayın!
E-Mail Adresiniz :
Lütfen E-Mail Adresinizi Yazınız!Lütfen E-Mail Adresinizi Kontrol Ediniz!
Web Siteniz :
Mesajınız :
Mesaj Alanını Boş Bırakmayınız!
   
Yorum Formu
Copyright Sesli Kuran
Filipino Azeri Russian English