Sesli Kuran :: Makaleler :: Daimi Şuur
Sesli Kuran
Menü

Makaleler
Makale  Geçici Dünya
Makale  Peki Ölçü Nedir?
Makale  Daimi Şuur
Makale  Duamız Olmasa
Makale  Namaz
Makale  Oruç

        Elham Bu!
        Umut'la Beraber
        
        Hadis Günlüğü
        Namaz Broşürü
        Ramazanda SesliKuran
        Adım Adım Yükleme Nasıl Yapılır?
 
Kuran-ı Kerim"Daimi Şuur" Başlıklı Makale İçin 8 Yorum
   
Bu bahsettiğiniz şuur dünyada imtahan diye birşey bırakmıyor. Düşünsenize sürekli kul olduğunuzun hatırınızda olması ve her ortamda bunun gereğini yapmak; bu imtihanı ne kadar basitleştiriyor. Böylesine bir şuurda herhalde yan gelip yatmakla olmayacağına göre, haydi o zaman herkes gereği üzere Rabbi ile sohbet etmeye... :)
Davut Karameşe | 9/18/2007
   
Sürekli herkesle iyi olayım diye çabalıyorum. Maalesef çabamın çok, emeğimin fazla olmasına rağmen bakıyorum ki halen çevremde kimseyi doğru dürüst memnun etmiş değilim. Makaleyi okurken hayat içindeki kendi rolümü ve esas memnun etmem gerekenin de Rabbimiz olduğunu gördüm. Kimse anlamasa da bizi gören ve bizi gözeten Yüce Rabbimizin herşeyi görüp bilmesi gerçekten beni huzura kavuşturdu. O’nun sevdiği gibi olmaya gerçek bir çabamız olsunda varsın başkaları takdir/teşekkür etmesin.
Aysun Gigin | 9/20/2007
   
Subhanallah! Bu yazı okuduğum en etkili makalelerden. Lukman suresinden kullandığınız ayetin devamında Allah(c.c) namazı kıl, iyiliği emret, fenalıktan vazgeçirmeye çalış gibi insana yakışan ve ahlaken de yol gösteren bir dizi ayet ile devam ediyor. Bu ve benzeri birçok ayeti anlamaya okuryazar olmak dışında başka bir eğitim gerkemezken neden halen Kuran mealine karşı bu kadar önyargı vardır bilmem. Allah (cc)’dan Kuran’ın anlaşılması için verdiğiniz her türlü emeğin, hem dünyada, hemde huzurunda hesapsızca karşınıza çıkarmasını dilerim.
Metin Açar | 9/24/2007
   
S.A. Allah(cc) cümlenizden razı olur inşallah. Çok güzel ve etkileyici bir makale. Tanıdığım herkesle paylaşacağım inşallah.
Ali | 6/9/2008
   
S.A. Allah (cc) emek veren bütün kardeşlerimden razı olsun. Herkesi Kuran Üniversitesine davet ediyorum. Allah (cc) emanet.
Ersin Dinç | 7/11/2008
   
Siteniz çok güzel maşallah. Hele yazıları okutmanız yok mu? Harika. Benim için ele geçmez bir site. Okumayla fazla aram yok ama iyi dinlerim. Dini bilgiyi dinlemeyi severim. ALLAH emeği geçenlerden razı olsun inşallah. Mekânınız cennet olsun. Çok teşekkürler. ALLAH’a emanet olun inşallah.
Hamza Demir | 5/20/2009
   
Gerçekten yürekten dinlediğim bir makale ve etkileyici. Yüce Allah kimseyi doğru yoldan ayırmasın hepimizi doğru yola iletsin inşaalah.
Esra Tarçin | 31/12/2011
   
Emeği geçenlerden ALLAH razı olsun. Rabbim nice hayırlı işlerde başarılı kılsın.
Yusuf Demir | 27.06.2013
   

  Ziyaretçi Defteri
Yorum Formu
"Daimi Şuur" Başlıklı Makale İçin Yorum Gönderin

Adınız - Soyadınız :
Lütfen Adınızı - Soyadınızı Yazınız!
E-Mail Adresiniz :
Lütfen E-Mail Adresinizi Yazınız!Lütfen E-mail Adresinizi Kontrol Ediniz!
Web Siteniz :
Yorumunuz :
Lütfen Yorumunuzu Yazınız!
   
Yorum Formu

Copyright Sesli Kuran