Sesli Kuran :: Makaleler :: Peki Ölçü Nedir?
Sesli Kuran
Menü

Makaleler
Makale  Geçici Dünya
Makale  Peki Ölçü Nedir?
Makale  Daimi Şuur
Makale  Duamız Olmasa
Makale  Namaz
Makale  Oruç

        Elham Bu!
        Umut'la Beraber
        
        Hadis Günlüğü
        Namaz Broşürü
        Ramazanda SesliKuran
        Adım Adım Yükleme Nasıl Yapılır?
 
Kuran-ı Kerim"Peki Ölçü Nedir?" Başlıklı Makale İçin 5 Yorum
   
Bu metni hazırlayan ve seslendirenlerden Allah razı olsun. Bu calışmalarınızın artarak bizlere ulaşmasını arzu ediyorum.
Yılmaz Araz | 9/21/2007
   
Allah razı olsun çok güzel bir yazı hakikaten. Zaten bir müslüman dinin kitabi olan Kuran’ı da okumayacaksa başka ne yapacak...
Ahmet Yanık | 9/23/2007
   
Kuran'ı hayata uyarlama ve onunla yaşanması hususundaki bu örnek yazınızı gerçekten çok beğenerek okudum ve dinledim. Bu bahsettiğiniz konular çok yeni bir buluş değil. Sadece şeytanın bir şekilde bizleri yüzyıllarca uyutmayı becerebilmesinden kaynaklanıyor. Allah (c.c) Zümer suresinde "Kim Rahmânı zikretmekten gafil olursa, yanından ayrılmayan bir şeytanı ona musallat ederiz. Şüphesiz bu şeytanlar onları doğru yoldan alıkoyarlar da onlar, kendilerinin doğru yolda olduklarını sanırlar." demiyormu? Müslümanların en büyük kaybı yüzyıllarca Rabbimizin zikrini anlamayı bırakarak Kitaptan uzaklaşmak ve maalesef kendimizi yeterli zannederek şeytan ile dostluk yapmış olmamızdır.
Tuncer Tanır | 9/25/2007
   
Evet herşeyin bir ölçüsü var. Peki dinin ölçüsü nedir? Ben bunu ögrenmek istiyorum. Mesela uzunluğun ölçüsü metre, dinin ölçüsü nedir?
Sad Bin Vakkas | 2/17/2008
   
Bu makalede bahsi geçen ölçü değeri, günlük hayatımız içinde Kuran-ı Kerimi (anlama arzusu ile) ne kadar okumamız gerektiği ile ilgilidir. Sizin cevabını merak ettiğiniz soru ise dinin ölçüsüdür.
Kısaca cevaplandırmak gerekir ise, yaşadığımız hayatın her anı aslında dinin kendisidir. Din ile yaşadığımız hayat ayrı kavramlar değildir. İnsanların bu hususta şuurlu olmamaları veya buna karşı duyarsız davranmaları da bu gerçeği değiştirmez. Herkes annesine nasıl bir ses tonu ile cevap verdiğinden tutun, günlük hayatındaki en ufak amellerine varıncaya kadar, yaşadığı veya yaşıyor olduğu hayatının, her anından mesuldür. İslam biz inananlara öncü kul olmayı tavsiye eder. Buda yaşadığımız hayatın her anında Yüce Allah'ın rıza göstereceği hâl, tavır ve davranışları sergileyerek, örnek bir insan olmamızı gerektirir.
Özetle dinde ölçü, sizin cevaben arzu ettiğiniz gibi, metre, kilo veya dakika benzeri birimler ile gösterilebilir değildir. Dinde ölçü Peygamber Efendimizin sergilediği güzel ahlâk, dürüstlük ve olaylar karşısında gösterdiği doğru yaklaşımıdır.
   

  Ziyaretçi Defteri
Yorum Formu
"Peki Ölçü Nedir?" Başlıklı Makale İçin Yorum Gönderin

Adınız - Soyadınız :
Lütfen Adınızı - Soyadınızı Yazınız!
E-Mail Adresiniz :
Lütfen E-Mail Adresinizi Yazınız!Lütfen E-mail Adresinizi Kontrol Ediniz!
Web Siteniz :
Yorumunuz :
Lütfen Yorumunuzu Yazınız!
   
Yorum Formu

Copyright Sesli Kuran