Sesli Kuran :: Makaleler :: Oruç
Sesli Kuran
Menü

Makaleler
Makale  Geçici Dünya
Makale  Peki Ölçü Nedir?
Makale  Daimi Şuur
Makale  Duamız Olmasa
Makale  Namaz
Makale  Oruç

        Elham Bu!
        Umut'la Beraber
        
        Hadis Günlüğü
        Namaz Broşürü
        Ramazanda SesliKuran
        Adım Adım Yükleme Nasıl Yapılır?
 
Kuran-ı Kerim"Oruç" Başlıklı Makale İçin 9 Yorum
   
Sağolun. Allah sizlerden razı olsun.
Ayla Bayram | 10/16/2007
   
Allah(c.c) razı olsun. Siteniz çok güzel ve anlamlı olmuş. Emekleriniz için teşekkürler. Tüm müslüman kardeşlerime selamlar...
Fatih Başaran | 10/25/2007
   
“Tanyerinin beyaz ipliği siyah ipliğinden ayırt edilinceye kadar yiyin için sonrada orucu gece oluncaya değin tamamlayın.” (Bakara 187) Şimdi sabah ezanı okunduğunda havaya bakın ve akşam ezanı okunduğunda da havaya bakın hangisi, Allahın ölçülerine uyuyor. Bundan sonrası Allah ile sizin ve benim aramda eğer kardeşane bir şeyler paylaşmak isterseniz cemersin79@hotmail.com hepiniz Allaha emanet olun.
Cem Ersin | 7/7/2008
   
Ben 16 yaşında bir lise talebesiyim. Allah’a şükür orucumu tutuyorum. Çevremdekilerin oruç tutmaması hiç hoşuma gitmiyor. Ben bu küçük yaşımdaki ilimle şunları demek istiyorum. İnsanların psikolojileri bozulduğu zaman Psikologa gider, şişmanladıkları zaman spor salonuna giderler. Bu gereksiz harcamaları yapanlara yılın bir ayında (Ramazanda) oruç tutmalarını temenni ederim. Sayın diyanet Başkanı ve tüm İslam âleminin Ramazan ayını ve Ramazan bayramını en içten dileklerimle kutlarım.
Celal Öztürk | 9/19/2008
   
Allah (c.c.) hepinizden razı olsun. Yapmış olduğunuz bu emeğin karşılığını inşallah bu dünyada ve ahirette görürsünüz. Tüm Müslüman kardeşlerime selam olsun. Allah (c.c.) emanet olun.
Bahadır Kılıç | 9/20/2008
   
ALLAH sizden razı olsun, sayenizde doğru yolu bulmayı ALLAH bana inşallah nasip eder. Sesli kuran beni çok etkiledi ve huzura kavuştum. İnşallah bundan sonra da ALLAH bana doğru yolda kalmayı nasip eder. Sevgilerimle ALLAH’a emanet olun.
Servet Yavuz | 11/12/2008
   
Sözlerime Allah için yapılan işlerdeki bereketi ve iç huzurunu ele alarak başlıyorum. Bu siteyi hazırlayan ve emeği geçen bütün arkadaşlarımızın hissetiği şeyden yani. Rabbim sizlerden razı olsun...
Murat Korkmaz | 11/20/2008
   
Oruç: Nefsin terbiyesidir. Nefs derseniz Allah’ın kelamında şeytan ve nefsiniz sizin düpedüz düşmanınızdır der nefs nedir diye düşündüm ya bu nefs nedir nedir sonun da anladım ki nefs: Benim duygularım acıkmak, sevmek, öfkelenmek ve sayamadığım birçok hislerim duygularım nefsi için yaşayan kaybediyor. Çok yemek yiyen şişmanlıyor, çok konuşan yalan söylüyor, parayı çok seven pinti oluyor, çok şehvet duyan zina yapıyor ve bunun gibi nefs sürekli istiyor, istiyor. Oruç nefsi terbiye ediyor. Allah’a yaklaşmak için Allah’ı bilmeyen nefsine kapılıyor, şeytana uyuyorsun. Sözlerimi dua ile bitirmek istiyorum. Allah’ım bizlerin günahlarını ört, bizleri bağışla. Cehenneminden kurtar bizlerden razı ol, Ya Rabbi bizleri Hz. Muhammed (SAV) efendimize ümmet etmekle şereflendirdiğin gibi cennet ve cemalinle şereflendir. Ya Rabbi insan olarak şerefli yarattığın gibi o şerefe layık kıl. Sana ne kadar hamd etsem az. Bu güne kadar yarattıkların ve bundan sonra yaratacakların sayısınca sana hamd olsun. Peygamberimize de bugüne kadar yarattıkların ve bundan sonra yaratacakların kadar selam olsun.
Raşit Aytar | 12/14/2009
   
Allah razı olsun. Kelimeler ilmek ilmek işlenmiş gibiydi okurken huzur buldum diyebilirim. Çok teşekkürler.
Ela Mısırlıoğlu | 29/12/2011
   

  Ziyaretçi Defteri
Yorum Formu
"Oruç" Başlıklı Makale İçin Yorum Gönderin

Adınız - Soyadınız :
Lütfen Adınızı - Soyadınızı Yazınız!
E-Mail Adresiniz :
Lütfen E-Mail Adresinizi Yazınız!Lütfen E-mail Adresinizi Kontrol Ediniz!
Web Siteniz :
Yorumunuz :
Lütfen Yorumunuzu Yazınız!
   
Yorum Formu

Copyright Sesli Kuran