Sesli Kuran :: Makaleler :: Duamız Olmasa
Sesli Kuran
Menü

Makaleler
Makale  Geçici Dünya
Makale  Peki Ölçü Nedir?
Makale  Daimi Şuur
Makale  Duamız Olmasa
Makale  Namaz
Makale  Oruç

        Elham Bu!
        Umut'la Beraber
        
        Hadis Günlüğü
        Namaz Broşürü
        Ramazanda SesliKuran
        Adım Adım Yükleme Nasıl Yapılır?
 
Kuran-ı Kerim"Duamız Olmasa" Başlıklı Makale İçin 11 Yorum
   
Ne zaman hocalarımız Arapça duaya başlasa içimden bitince bu sefer bunu muhakkak tercüme eder inşaallah diye geçiriyorum. Maalesef bir çoğu hocamız hiç Türkçe ifade kullanmadan El-Faaatiha! diyerek duayı bitiriyorlar. Anlamadan ve ne istediğimizi bilmeden nasıl bir hedefe koşacağız. Tüm hocalarımızdan dualarımızı anladığımız bir dilde yapmalarını istirham ediyorum. Peygamber Efendimiz (sav) acaba hiç bir defa dâhi olsa anlamadan ve ne dediğini bilmeden bir duada bulundumu? Peki o zaman biz neden bu niğmetten yüzyıllardır mahrumuz?
Kaan Topçu | 9/20/2007
   
Cenaze törenlerinde okunan Kur'an surelerinden nail olan sevapları hocalarımızın nasıl ruhlara taksim ettiklerini hepimiz biliyoruz. Peki, bu nasıl mümkün? Kur'an'ın bu kadar amacının dışarısına çıkmasından kim mesul. Bizden önceki nesilleri bilemeyiz ama eğer gerektiği gibi tepki vermeyip bu hadiseye seyirci olduğumuz sürece sanırım hepimiz mesulüz. Kur’an okundukça ölülere sevap olması için değil, biz dirilere yol göstermesi için indiğini çok iyi bilmemize rağmen eskiden gelen yanlışlar karşısında bu kadar duyarsız kalmamalıyız. Sevgi ve saygılarımı arz ediyor, herkese hayırlı Ramazanlar diliyorum.
Fethi Samur | 9/21/2007
   
Dua, dua, dua. “Allah'ım bizi sevdiklerinden eyle” diyince hayatımıza bir hedef koymuş olmuyormuyuz? Peki, duamız olmadan nereye koşuyor oluyoruz. Ben cevaplayım, kendi heves ve arzularımızın peşine, geçici zevklere ve sonuçta büyük bir hüsrana. Karşılığı huzur ve cennet olacak en güzel dualar ile bir ömür geçirmeye...
   
Site çok hoşuma gitti. Kafam bi soruda takıldı. Arapça mı okumak sevap, anlayarak mı?
Mert Akıner | 10/1/2007
   
Allah Resûlü sallallahu aleyhi ve sellem buyurdu: "Gerçek âlim, insanlara, Allah'ın rahmetinden ümit kestirmeyen, azabından emin kılmayan, Allah'ın haramlarına izin vermeyen kişidir. İçinde ilim bulunmayan ibadette hayır yoktur. İçinde kavrama bulunmayan ilimde de hayır yoktur. İçinde düşünme olmayan okumada da hayır yoktur." Ali radıyallahu anh. Dârimî
Hadis-i Şerif | 10/1/2007
   
Çok heyecan ve can kulağıyla dinledm ve her zaman da dinleyecegim. Allah, sizden razı olsun.
Halime Yahsi | 11/9/2007
   
Çok güzel olmuş ağzınıza sağlık derim, başarılar dilerim. Hakikaten de Yüce Mevla böyle istiyor bizlerden. İnşallah bizlerde bu duaları dilimizden eksik etmeyiz. Saygılar hepinize.
Ayhan Şık | 12/16/2007
   
Herşeyi de devletten beklememek lazım, biz de okuyup, öğrenip Kuran ve Arapça bilgimizi artırırsak Arapça duaların birçoğunu anlamamız mümkündür.
Uk | Amerika | 1/17/2008
   
Ben hayatımda bu kadar güzel ifade eden yazılar görmedim. Hazırlayanada, buna vesile olanada teşekkür ederim.
Burcu | 6/13/2008
   
BAKARA suresini duyardım bilirdim önemli olduğunu ama o 186. AYET ne kadar müthiş bir etki bıraktı ben de anlatamam. Benim gibi bu ayetin anlamından habersiz olanları düşündükçe kederleniyorum. Ama Allah yaptığınız bu hayırlı işlerinizi mutlaka görüyordur. Ben ne yazarsam yazayım O’nun sonsuz rahmeti karşısında bir toz zerresi kadar bile değildir. Rabbim sizlerden razı olsun.
Ahmet Çınar | 7/30/2008
   
Evet, dua okurdum ama sadece okurdum. Şimdi bütün cevaplarımın dualarda olduğunu Allah’ın izniyle anladım ve öğrendim. Yüce Rabbim sana sonsuz şükürler olsun. Dua dinlerken ve okurken gönlüm dolup taşıyor huzur buluyorum. Rabbim herkese huzur bulmayı nasip eyle. Sizlerden Allah razı olsun.
Elif Aytaç | 9/28/2008
   

  Ziyaretçi Defteri
Yorum Formu
"Duamız Olmasa" Başlıklı Makale İçin Yorum Gönderin

Adınız - Soyadınız :
Lütfen Adınızı - Soyadınızı Yazınız!
E-Mail Adresiniz :
Lütfen E-Mail Adresinizi Yazınız!Lütfen E-mail Adresinizi Kontrol Ediniz!
Web Siteniz :
Yorumunuz :
Lütfen Yorumunuzu Yazınız!
   
Yorum Formu

Copyright Sesli Kuran