Sesli Kuran
Menü

Makaleler
Kayıtlı Makale Bulunmamaktadır!

        Umut'la Beraber
        
        Hadis Günlüğü
        Namaz Broşürü
        Elham Bu!
        Burada Kaldım
        Adım Adım Yükleme Nasıl Yapılır?
 
Kuran-ı Kerim

RAMAZAN'IN BEREKETİ      

Ramazan 2006’da ilkini düzenlediğimiz Kitap Fuarı Stant çalışmamızda Sakarya’da 1500’e yakın cep telefonuna ücretsiz seslendirilmiş meal yüklemesi yaptık. Standımıza ilgi oldukça fazlaydı. Cep telefonları uyumlu olmayan ama ilgi gösteren herkese de seslendirilmiş meallerin MP3 CD’sini hediye ettik ve her ziyaretçimize ücretsiz namaz broşürü verdik.


2006 Fuar çalışmamızdan edindiğimiz tecrübe, bu hizmetin gerçekten büyük bir boşluğu doldurduğunu bize gösterdi. 2007 ve 2008 Ramazanlarında ise çıtayı epey yükselttik. Üç ayrı kitap fuarında stantlar açtık. İstanbul Eyüp Sultan’da, Ankara Kocatepe Cami avlusunda ve Sakarya kitap fuarındaki stantlarımızda cep telefonları, flash bellek ve mp3 çalarlara, ücretsiz seslendirilmiş meal yüklemesi yapıldı. Etkinlik boyunca her ziyaretçiye namaz broşürü ve kitap ayracı da hediye ettik.

Gönüllü arkadaşlarımızın bir araya gelerek, gerek malzeme temininde, gerekse fiilen stantlarda bulunarak yardımcı olmasıyla oluşan bu ekip son üç senedir Ramazan ayları boyunca sabah 10.00’dan gece geç saatlere kadar tüm ziyaretçilere ücretsiz hizmette bulundu.

Ramazan ayında sizde kolaylıkla kendi ilinizde böyle bir stant çalışması organize edebilirsiniz. Bir adet dizüstü bilgisayar, çoklu hafıza kartı okuyucu, Micro SD – Mini SD – Memory Stick hafıza kartı adaptörleri, 2+1 ses sistemi, bir masa, bir sandalye ve birkaç metrekare alan böyle bir faaliyet için yeterli olacaktır.

Çevrenizdekilerin cep telefonlarına meal yüklemesi yapmak için Ramazan ayını beklemenize de gerek yok. Herhangi bir kart okuyucusu ile de bu basit işlemi sene boyu gerçekleştirebilir, Kuran-ı Kerim'in kolaylıkla anlaşılıp yaşanabilmesi için sizde önemli bir katkı da bulunabilirsiniz.

Geri Üst Ramazan Resim Galerisi Burada Kaldım

Copyright Sesli Kuran
Filipino Azeri Russian English