Sesli Kuran
Menü

Makaleler
Kayıtlı Makale Bulunmamaktadır!

        Umut'la Beraber
        
        Hadis Günlüğü
        Elham Bu!
        Ramazanda SesliKuran
        Burada Kaldım
        Adım Adım Yükleme Nasıl Yapılır?
 
Kuran-ı Kerim

HER NAMAZIMIZDA GERÇEK HUŞU      
Namaz Broşürü

Yüce Allah’ın bizlere farz kıldığı ve her anlamda bizleri dengede tutan namazımızı az bir gayretle çok daha faydalı bir ibadete dönüştürebiliriz. Namaz esnasında çoğu zaman farklı birçok düşüncelere dalıyor olmamız tesadüf değil tamamen kullandığımız Arapça ifadelerin anlamlarını bilmediğimizden kaynaklanmaktadır.

İnsan beyni o kadar güçlüdür ki ezberimizdeki Arapça sureleri gecenin 3’ünde biri bizi uykumuzdan uyandırıp sorsa, hiç zorlanmadan “ElhamdulillahiRabbilâlemiin, Er’Rahmânir Rahiim, Mâliki Yevmiddiin, İyyâkena’büdü ve İyyâakenesteiin…” diye gözümüzü bile açmadan hızlıca okuyabiliriz. Yani çok az bir beyin gücü ile namazda kullandığımız sureleri Arapça okuyabilmekteyiz.

Arapça ifadelerin manalarını ezberimizde bildiğimizde ise beynimiz az bir güç ile Arapçayı okurken aynı anda Türkçe manalarını da hatıra getirmek ile meşgul olacağı için üçüncü bir düşünceye dalmağa pek fırsat bulamaz. Yani manası bir yandan düşünüldüğünde artık namazımızda kaybolup gitmiyor, hatta namazın gerçek işlevi olan Yüce Rabbimiz ile diyalog ortamından istifade etmeğe başlıyoruz.Namaz Broşürü

SesliKuran.com’un hazırladığı Namaz Broşürü tamamen rahat taşınıp ezberlemek isteyenlere kolaylık olması için kredi kartı ebatlarında ve katlanabilir şekilde tasarlandı.


   


Copyright Sesli Kuran
Filipino Azeri Russian English