Sesli Kuran :: Dünya Dillerinde Kuran-ı Kerim Mealleri :: Meal İle Yaşayanlar
Sesli Kuran
Menü

Makaleler
Makale  Geçici Dünya
Makale  Peki Ölçü Nedir?
Makale  Daimi Şuur
Makale  Duamız Olmasa
Makale  Namaz
Makale  Oruç

        Umut'la Beraber
        Elham Bu!
        Hadis Günlüğü
        Namaz Broşürü
        Ramazanda SesliKuran
        Adım Adım Yükleme Nasıl Yapılır?
 
Kuran-ı Kerim
Umut CAN - SesliKuran  
   
Umut CAN İçin 75 Yorum

Medeni cesaretiniz ve bu güzel çalışmalarınız bizleri çok etkiledi. Ailem ile sitenizi başından beri takip ediyoruz. Küçük oğlum ve kızım sizi Umut abi diyerek evde anlatıyorlar. Bu örnek halinizin ebedi hayrını Yüce Allah'tan diler ve bu muazzam hizmetiniz için de tüm emeği geçen kardeşlerime çok teşekkür ederim. Allah cc razı olsun. Sevgi ve saygılarımla.
   
Umut seni her zaman böyle çok akıllı ve dini bütün, dinini çok iyi ifade eden bir kardeşimin olması beni gururlandırdı. İnşallah dinimizin ve kutsal saydığımız değerlerin değerlerini aşırıya kaçmadan (saçma sapan tahrikâtlar) (benim fikrim) devam ettirmen benim Yaradan’dan tek dileğimdir. Allah seni bu doğru yoldan ayırmasın. Seni Seviyoruz.
Nedim Memioğlu | 11/4/2007
   
Gerçekten çok güzel olmuş, tebrik ederim seni. Çok güzel düşünmüşsün. Allah daha güzellerini yapmayı nasip etsin sana ve hayatın hep umduğun gibi güzel olsun.
Pelin İlknur | 11/10/2007
   
Kardeşim çok güzel bir hizmete, fotoğrafların ve videonla katkıda bulunmuşsun. Rabbim bu hizmetini iki cihandada karşılıksız bırakmasın. Ben dini ve milli konularda slayt çalışmaları yapıyorum. Namazla ilgili bir slaytımda, seslikuran sitesininde tanıtımını yaptım. (www.slaytube.com sitesinde bu slayt yayınlanmaktadır. ismi ayetler ve hadisler ışığındı namaz) İnşallah seslikuran sitesini herkes bir gün keşfeder ve istifdae eder...
Mehmet Bahçeci | 11/11/2007
   
Kardeşim Herşey Gönlüne Göre Olsun ALLAH en hayırlısı neyse onu versin hakkında. Bizede nasip etsin.
Cabir Deniz | 11/24/2007
   
Siteye senin tavsiyenle bir göz atayım dedim Umut. Şimdilik daha yeniyim, ama insanın içini ısıtan bir yorum ve hava var. Seni tebrik ediyorum. Başarılarının devamını diliyorum.
Adile Çetin | 11/26/2007
   
Uzun zamandır böyle bir site arıyordum... Teyzemle belediye otobüsünde karşılaşmışsınız o vesileyle siteyi bulmuş olduk.. Çalışmalarınız çok güzel.. Allah muvaffak etsin...
Büşra Kahraman | 12/1/2007
   
Fahr-i âlem efendimiz buyuruyor ki: Kim güzel bir çığır açarsa, o yoldan gidenlerin ulaştığı ecirlerin tamamı o yolu açana kazandırılır. O yoldan yürüyenlerin ecir ve sevaplarında da bir eksilme olmaz. Kötü bir yol icat edenler için de durum yine aynıdır. Teknolojik gelişmelerin çoğu yerde kötüye kullanıldığı ve şeytanın bile sanal âleme dadandığı bu devirde bu şekilde birbirimize sahip çıkarız ve umarım bu yolla insanları Kuran’la, namazla buluşturanlara kazanılan ecirlerin tamamı kadar ecir yazılır diye dua ediyorum.
Murat Tavşanlı | 12/8/2007
   
Umut Kardeş, Sayende bu siteyle tanışmış olduk. Allah senden razı olsun. Ahiretteki yerin cennet olsun. Allah’a emanet ol kardeşim. Başarılarının devamını diliyorum.
Ali Önenoğlu | 12/8/2007
   
Selamün Aleyküm dayıcım, temiz ve aydınlık yüzün ekrana da aynı şekilde yansımış. Çok hayırlı bir iş gerçekleştirmişsin. Herzaman her konuda başarılarını bizlere gösterdin. En iyi günler senin olsun... Dualarım her zaman seninle.
Aydın Öztaş | 12/8/2007
   
S.A Canım kardeşim, böyle bir iş yapman en başta beni çok mutlu etti. İnşallah Rabbim beni de senin izinden yürümeyi nasip etsin. Yaptığın herşey Peygamberimizin sav yolunda ve gönlünce olsun. Allah’a emanet ol. Selam ve dua ile...
Sümeyye Öztaş | 12/11/2007
   
Selamun aleyküm, çalışmaların çok güzel olmuş. Allah yolunda yaptığın bu güzel işler İslama ve sana hayırlar getirsin inşallah. Allah'a emanet ol.
Ufuk Öztaş | 12/11/2007
   
Güzel olmuş. Allah yardımcınız olsun. Ufuk kardeş tavsiye etmişti, bir bakayım dedim. İyiki bakmışım. Allah'a emanet olun.
Selahattin Usta | 12/12/2007
   
S.A şuan ailedeki herkes burda videoyu izledik. Herkes çok beğendi. Başarılarının devamını diliyoruz. Dileriz tüm gençlerimiz seni örnek alır. Herkesin selamı var. Allah a emanet ol.
Saadet Deşiş | 12/15/2007
   
Umut Kardeşim nasıl güzel bir ifade ediş şekli bu hayran kalmamak elde değil. Senin gibi dini bütün gençleri gördükçe çok mutlu oluyorum. Allah bize de nasip etsin inş. Seni yetiştiren anne babaya ne mutlu. Allah’a emanet ol.
Berrin | 12/23/2007
   
Ey ALLAH’ın Umut kulu, ne güzelde bahsetmiş, üzerine basa basa anlatmışsın. Sana hayran kalmamak mümkün değil. İnşallah başkaları da senin gibi düşünür de bu pırlantalar çoğalır, çoğalırda bize daha etkili ifadeler doğar. Allah’a emanet ol. Yüce Rabbim seni ve senin gibi gençlerimizi daima hep böyle dinamik eylesin. Âmin.
Abdullah Bilekli | 12/24/2007
   
Öncelikle senin gibi bir abiye sahip olduğum için Allah'a şükürler olsun. Bu sitede yer alman beni çok mutlu etti. Allah bizi doğru yoldan ayırmasın.
Talha Can | 1/16/2008
   
Selamünaleyküm. Umut kardeş, ALLAH razı olsun. Çok samimi anlatmışsın. RABBİM ayaklarına TEVHİD üzere sebat versin inşaAllah. Selam ve dua ile...
Şüheda Ölmez | 2/15/2008
   
Esselam. Umut kardeşim biz Allah’ın dinine yardım edersek (Allah’ın dinini yaşarsak ve insanlara yaşatmaya çalışırsak) hiç şüphemiz yoktur ki Allah’ta bize yardım eder. Selam Allah’ın adını yüceltenlere olsun.
My Cihad | 2/24/2008
   
Vallaa Söyliycek Söze Gerek Yokk. Dört Dörtlük Kusursuzz Bi Site. Dün google'dan girdim ilk. Yeminler olsun ki hiç çıkmadımmm. Allah Hepinizden Razı olsunki Böyle Güzel Bir iş yapmışsınızz. Allah'a Emanet olun. Sağolun.
Bahattin Bayram | 3/14/2008
   
Selam sana sevgili kardeşim Umut. Söylediğimiz sözlerin doğru olmasıyla beraber aynı zamanda bu sözlerin nerelere ve kimlere ulaşıcagını düşünmemiz gerek. Çünkü insanların kafalarında farklı yerlere gidebilir. İnsanların kafalarında din adına bazı kalıplaşmış şeyler vardır. İnançlarımız hakkında yorum yaparken daha dikkatli olmalıyız. Şu an da sana “Ne diyor bu…!” diyen insanlar da var. Aynı şeyleri yaşadığım için tecrübem var. Amacım seni yermek değil kardeşane birşeyler paylaşmak. Seninle tanışmayı isterim inşallah, Allah’a emanet.
Cem Ersin | 4/6/2008
   
Çalışmalarınızı ALLAH (cc) bereketlendirsin. Size ve tüm inanan kardeşlerime RABBİM İslam’a hizmet aşkı versin. Bu aşk ve heyecanımızı artırsın. Sıratı müstakimden ayırmasın. Hepimizi cennetine girdirsin.
Adem Kargülü | 4/7/2008
   
Umut gerçekten samimiyetini tebrik ediyorum kardeşim. Çok kişinin mealli indirip daha bi çabayla Kuran’ı anlamaya çalışma çabasına bayağı bi yardımcı olacak, vesile olucak bi iş yapmışssın. Allah senden razı olsun. Arkadaşlar Allah’a emanet olun. Unutmayın İslam hakkın, huzurun yoludur. Hiç kötü birşey yok. Bizim için siz yeterki üzerinize düşeni yapın. Tıpkı okuldaki gibi dersinize iyi çalşırsanız, Allah c.c sizi takdir eder. Ama bu büyük bir takdirdir. Buradaki kâğıt parçası gibi bi takdir değil. İnanın yeninden doğacaksınız. Allah’a emanet olun.
Soner Yılmaz | 4/10/2008
   
Hepimiz, bütün ailem senin videonu izledik. Güzelmiş.
Muhammed | 4/14/2008
   
Benim için çok güzel bir tevafuk oldu. İşim Pc başında olduğu için vaktimin boş olduğunu düşündüğm kısımlarında daha dolu geçirebileceğim güzel bir siteye güzel bir Cuma akşamında karşılaşmış olmak çok güzel oldu. Rabbim O nu hakkı ile anlayıp yaşayabilenlerden ve vesile olabilnlerden eylesin. Rızay-ı İlahi yüreklerde olunca böylesine güzelliklerlede Rabbim lütfta bulunuyor. Emeğinize ve yüreğinize sağlık. Rabbim İNŞAALLAH darey-n saadeti nasip eylesin.
Sabire | 5/8/2008
   
Hepinize selam olsun. Herkesin bir yönü vardır, ona döner. O halde hayırlarda yarışın. Nerede olursanız olun Allah sizi bir araya getirecektir. Allah her şeye güç yetirendir. (Bakara 148). Eğer gerçekten Allaha iman ediyorsak Allah bizi bir araya getirecektir. Bunda kuşku yok. Yeter ki biz Allaha karşı samimi olalım. Söylemlerinize bakıldığın da gerçek anlamda bir samimiyet hissedebiliyorum. Ancak eylemlerinizi de görmek istediğimden dolayı gerçek anlamda sizlerle tanışmak istiyorum ve bunu söylemek için söylemiyorum msn adresim kayıtlarda var. (cemersin79@hotmail.com) Ben Allahın izniyle dini sadece ona özgüleyerek yaşıyorum ve ben tek ve biricik olan Rabbime dayanıp ona güveniyorum. Benim kılavuzum Kuran öğretmenim Allah. Gerçek anlamda böyle düşünen kardeşlerimle bir arada olmak isterim.
Cem Ersin | 7/7/2008
   
Allah senden razı olsun...
Muhammed Ağaoğlu | 7/21/2008
   
Allah razı olsun kardeşim. Sizin bu çalışmalarınız ve İslama hizmetleriniz gerçekten yüzümüzü güldürüyor... Rabbim bol bol mükafatlarını verir inşallah. Allah'a emanetsiniz...
Ömer Halil | 8/3/2008
   
Allah razı olsun...
Muzaffer Meral | 9/11/2008
   
Günde yaklaşık 2 saatim otobüste geçiyordu. Kuran’ın Türkçe meali olsa da cepten dinlesem diye hep içimden geçiyordu. Senin gibi genç arkadaşlarımız oldukça bu ülke sonsuza kadar yaşayacaktır. Sizlerle gurur duyuyorum. Allah razı olsun. Teşekkürler.
Ömer Faruk CAN | 9/11/2008
   
S.A. Umut kardeşim. Yapmış olduğun bu tür ve her türlü İslami faaliyetlerden dolayı Allah senden razı olsun. Rabbim hem bu dünyada, hem ahirette mükâfatını kat kat verir inşallah. Bir şekilde insanların birbirlerine örnek olması, bir yerlerden başlaması gerekiyor. Buda sizin gibi gençlerle insanlarla olacak inşallah. Rabbim bizi ve bütün Müslümanları doğru yoldan ayırmasın... Allaha emanet ol.
Sultan | 9/12/2008
   
" O gün gök, erimiş bakır gibi olur. Dağlar, atılmış renkli yün gibi olur. Dost dostun halini sormaz. Birbirlerine gösterirler. Suçlu ister ki o günün azabından kurtulmak için fidye versin: oğullarını, Eşini ve kardeşini, Kendisini barındıran, içinde yetiştiği tüm ailesini. Ve yeryüzünde bulunanların hepsini versin de tek kendisini kurtarsın. Hayır! O alevden bir ateştir. Deriler kavurur, soyar. Kendine çağırır; sırtını dönüp gideni. Mal toplayıp kasada yığanı." (Mearic Suresi, 8–18) Bu değerli sözleri anlama yolundaki mücadelede Umut kardeşimin samimiyetinde şu ayetleri hatırlıyorum bir de: "Andolsun Biz Kuranı öğüt almak için kolaylaştırdık. Öğüt alan yok mudur? " (Kamer 17.22.32.40) "Allah, pisliği akıllarını kullanmayanların üzerine yağdırır" (Yunus Süresi, 100) "Doğrusu Allah, kendi yolunda kenetlenmiş bir duvar gibi saf bağlıyarak savaşanları sever." (Saf Süresi, 4) Umarım; "Ve kendilerine Rablerinin âyetleri hatırlatıldığı zaman onlara karşı sağır ve kör davranmazlar." (Furkan Suresi, 73) ayetiyle kendimize geliriz. Selam üzerinize olsun.
Duhan | 9/24/2008
   
Sevgili arkadaşım cümlelerime başlıyorum yazıyorum, yazıyorum tekrar siliyorum. Hizmetinizden dolayı minnettarlığımı ifade edemiyorum. Aciz olduğumu tekrar tekrar anlıyorum. Yaptığınız hizmetin Allah katında mükâfatı tahmin bile edemeyeceğiniz kadar çok olsun, Allah sizden razı olsun inşallah. Hem bu dünyada hem de Peygamber Efendimizin (sav) sancağı altında karşılaşmak nasip olur Allaha emanet olun.
Ahmet Gencer | 10/9/2008
   
Kardeşim Allah senden razı olsun. Bu siteyi kuran ve içinde yorum yazan herkesi de süprizleriyle sevindirsin.
   
Allah herkese nasip etsin.
Zehra Cann | 11/6/2008
   
Umut’çum! Allah senin gibi kullarını çoğaltsın inşallah, her iki cihanda yüzünüzü ak eylesin inşallah. Sizlerle gurur duyuyoruz ve Allah’a şükürler ediyoruz. İyi ki varsınız. Sayenizde güneş hep aydınlık olacak inşallah.
Önder Can | 11/12/2008
   
Umutçum konuşurken bile insana huzur veriyorsun... Sizin gibi gençler oldukça umudumuz hala var demektir...
S. Ünver | 1/6/2009
   
Umut kardeş konuşmanız çok güzel. Allah yolunuzu açık etsin. Kuran okuyorum, meali ile birlikte ve her günüm okuduğum sayfa ile doğrusu yanlışını bilerek yol alıyorum. Ölümden korkardım ama şimdi mezar taşıma yazımı bile hazırladım. Allah son anımızda Hz Muhammed Mustafa’nın yolunda olanlardan eylesin. Yaşamın benim kadar kimse anlamaz, yaşamak çok güzel Umut kardeş rabbim bana ikinci hayat verdi çok şükür. Bu sitede emeği geçenlerden Allah razı olsun. Allah’a emanet olun.
Saare Uçar | 1/24/2009
   
Allah senden hoşnut olsun güzel kardeşim. Beni duygulandırdın, az daha ağlıyordum. Yolun açık olsun.
   
Ben hiç dinden anlamam be ama bu siteyi sevdim. Umutcan gibi çocuklarım olsun isterim bravo. Allah’a emanet ol Umutcan ve buradaki arkadaşlar.
Lara Zeynep | 2/19/2009
   
Güzel anlatımın, tavsiyelerin ve dileklerin için ne kadar teşekkür etsek azdır.
Kamil Menhec | 2/22/2009
   
Ağzına sağlık kardeşim. Işık tuttuğun yolda herkes ilerlesin inşallah.
   
Allah razı olsun.
Kadir Efe | 4/15/2009
   
Çok önemli noktalara değinmişsiniz. Aynı şeyi yaşayan binlerce kişiye yol göstermiş oldunuz. Allah razı olsun.
Ömer Faruk | 6/8/2009
   
Çok güzel Allah yariniz olsun.
Huseyin Hira | 6/19/2009
   
ALLAH gönlünü ve yolunu açık tutsun.
İhtiyar bir dost | 6/20/2009
   
Tebrikler Umut kardeşim. Samimiyetin ve ihlasın hiç kırılmasın. Selamlar
Abdullah Özçelik | 6/21/2009
   
Mealle yaşayanlar başlığını gördüğümde ilk aklımdan geçenleri tasarlamaya başladım. Yaklaşık 1 yıl önce bu siteden indirip cep telefonuma ve CD olarak arabamda sürekli dinledikten sonra her anım değişti, dinlediklerim sürekli beynimde yankılandı, namazlarım daha anlamlı, şuurlu olmaya başladı. Böyle içimden geçirirken bu kardeşim söyledikleri tam benim hislerime tercüman olduğunu gördüm. Sağol kardeş.
Harun Arslan | 8/2/2009
   
Allah senden razı olsun sevgili kardeşim. Yoluna can kurban fakat Cem Ersin abinin söylediklerine bakma sen. Allah sadece hak edenlere hidayet verir ve işlerini kullarının elleriyle dilleriyle yönetir. Şeytan dostmuş gibi gelir perişanlıkla korkutmaya çalışır. Sakın yılma, Azim Allah doğruyu söyler. Hoş geldin aramıza. Can gibisin Allah’a emanetsin.
Bekir Oflaz | 8/9/2009
   
Türkçe meali hep dinliyorum. Şuan indiriyorum. Mp3 playerıma yükleyeceğim artık sürekli dinleyeceğim. Allah razı olsun.
Efe | 8/27/2009
   
Kuran ile başkalarını tanıştırmak için çok iyi bir araç site SesliKuran.com, herkes elinden geldiğince bu güzelliği tanıtmalı sahiplenmeli. Ben bu siteyi ailemin bir varlığı gibi kabulleniyor, bağrıma basıyorum her gün, onu herkese tavsiye ediyoruz. Her Kuran çalışmasına olduğu gibi.
İsmail Baş | 10/6/2009
   
Hakkatten çok süper konuşmaydı.
   
Umut Kardeşim; Yüce Mevlâm sizden ve sizin gibi hizmet edenlerden razı olsun. Bu güzel ve anlamlı derin yoldaki çalışmalarınızdan dolayı tebrik ederim.
Cengiz Sarıaltın | 11/14/2009
   
Bu siteni mende cox beyendim. Allah'dan size coxlu muvefeqiyyetler dileyirem. Basarilarinizin daha çox olmağını arzu edirəm. Sağolun her şeyə görə... AZƏRBAYCAN'DAN SEVGİLƏR SAYGILAR.
Şahane Rustemova | 11/17/2009
   
Kuran’ı dinlemek için ararken gördüm, Umut Can’nın videosunu ve Allah’a şükrettim çok değerli bir tecrübeni dinleme imkânına sahip olduğum için. Allah’a emanet ol Umut Can kardeşim, yolun açık olsun.
Gülizar Cimsir | 12/7/2009
   
Selamün Aleykum, Bu ücretsiz hizmetinizden dolayı sizlere gönülden teşekkür ederim. Nedendir bilinmez elin dindarı kendi dinini yaymak için ücretsiz eserler evimize kadar gönderirken bizler hala ücretli peşindeyiz. Bu Kurana terstir. Hadi eskiden kâğıt masrafı vardır... Ya şimdi... Bir site çatlasa 1000 liraya mal olabiliyor...Ve bu siteyi yaşatacak 100 kişi çok rahat bulunur..Ve gönüllülerin oluşturduğu küçük bir grupla kişi başına yıllık 10 TL dahi yeter… Millet indirsin dursun işte… Ama illa para… İllallah değil… Ne zamanki sadece Allah için... Allah’ın adı için olur... O zaman Kuran kalpleri yumuşatır derileri ürpertir hala gelecektir. Allah ne güzel emretmiş. Kuran okuyacağın zaman kovulmak için taşlanmış şeytandan Allah’a sığının… Kuranı bize bildiren Rabbe şükürler olsun.
Sedat Suna | 2/27/2010
   
Çok Teşekkür Ederim Allah Kolaylık versin.
"İnsanlara teşekkür etmeyen, Allah’a şükretmiş olmaz." Allah'ım Sana Şükürler Olsun.
   
İnternet denilen tehlikeli ve kirli damlaları olan şu bilgi denizinde, bizlere bu güzel ve hayırlı işlerle tertemiz damlalarla ferahlatmanızdan dolayı çok teşekkür ediyorum. Sizin gibi kardeşlere her zaman ihtiyaç var, Allah yar ve yardımcımız olsun... Allah’a emanet olun.
Taymin Bibolat | 4/17/2010
   
Selam kardeşlerim, bu güzel siteyi hazırlayanlara ve tüm emeği olanlara ALLAH ‘tan dileğim onlardan razı olmasıdır.
   
Ben buradaki KURAN okuyucularını görünce gerçekten çok duygulandım, hep kendime soruyordum “Acaba dünyada bu yüce kitabı okuyup, anlayıp, hayatını ona göre tanzim eden insanlar varmıdır?” diye, demek ki varmış, Rabbime şükürler olsun. Kuranın üzerini örtenler huzura çekildikleri zaman keşke bu Kitabı bizlerde okuyup hayatımızı ona göre yaşasaydık diyecekler ama iş işten geçmiş olacak... Keşke dememek için Kuran-ı Kerim Mealini hayatınızdan eksik etmeyin.
   
Elinize, kolunuza, dilinize sağlık. Allah (CC) gani gani razı olsun. Ne muradınız varsa versin. Teşekkürler.
Kemal Demirkolar | 9/20/2010
   
Selam olsun buradaki ve burada olmayan tüm kardeşlerime. Kardeşimin yaptığı bu güzel çalışma gerçekten çok etkileyici ve çokta faydalı. Allah razı olsun. Aynı zamanda mezarlıkta olması ayrı bir mistik hava getirmiş söyleşisine, Allah bizleri doğru yola eriştirsin. Allah herkesten razı olsun. Selamun Aleykum kardeşlerim.
Nusret Akyol | 10/20/2010
   
ALLAH CC razı olsun, çok faydalı bir site. Emeğinize sağlık. ALLAH yar ve yardımcınız olsun.
Burhan Aydın | 10/24/2010
   
Bu siteni mende cox beyendim. Allah'dan size coxlu muvefeqiyyetler dileyirem. Basarilarinizin daha çox olmağını arzu edirəm. Sağolun her şeyə görə... AZƏRBAYCANDAN SEVGİLƏR SAYGILAR.
Faruk Özdemir | 12/7/2010
   
Değerli kardeşim, yapmış olduğun çalışman takdire değer. Allah senden razı olsun. En yakın zamanda sitemde, Seslikuran.com sitesine yer vereceğim. Allah’ın yüce kelamını herkesin okuyup düşünmesi dileklerimle.
Hakan Asiltürk | 3/5/2011
   
İşte ne güzel bir Müslüman evladı... Rabbim bu Yusuf Yüzlü gençlerimizin sayılarını çoğaltsın... Çalışmalarından faydalandık. Haklarını helal etsinler. Ne mutlu bu güzel gençleri yetiştiren, Rabbin rızasına uygun yaşayabilen, insanlığa örnek olan, ana ve babalarına... Her iki dünyada hayırlara kavuşsunlar inşallah… Selam ve dualarımla.
Recep Karadereli | 10/06/2011
   
36 yaşındayım. Bugüne kadar inanıyor fakat ibadet etmiyordum. Biran kendi kendime düşündüm. Ne zaman darda kalsam Allah yardım ediyor i̇çi̇nden çıkılmaz durumlarda bi̇le bir şeyler vesi̇le oluyor rahatlıyordum. Bu akşam abdest aldım ve yatsı namazımı kıldım. İnşallah devam edeceğim. Bu si̇te i̇le bu akşam tanıştım ve meali̇ bi̇lgi̇sayarıma i̇ndi̇rdi̇m. Güzel olmuş. Emeği̇ geçen herkesten Allah razı olsun. Umarım kalbime doğan güneş hiç sönmez.
Hikmet Kara | 16/09/2011
   
ALLAH'IN sözleri emir ve yasaklarından oluşmuştur KURAN bence hem dinleyin hemde bir Arapça sözlük edinin ve her kelimeyi sindire sindire öğrenin ve bunlar üzerinde bolca düşünün ki sırlara eresiniz... Dünya yüzündeki her duygu buna tesadüflerde dâhil ALLAH'dan gelir. İyi yada kötüyü seçme şansı insana verilmiştir seçilen yola göre ceza yada mükafatta ALLAH' dandır.Bu tesadüfleri insanın karşısına çıkartan ve gözünü açan RABBİMİZİN şanı ne yücedir.Övgü alemleri yaratan RABBİMİZE aittir...
Ahmet Erol Eren | 17/10/2011
   
Selamun aleyküm, öncelikle 30 cüz Kuran-ı Kerim'i her dilde insanlara sunan ve büyük zahmette bulunmuş ve bunu hazırlamış olanlardan Allah razı olsun. Emeğinizin karşılığını veremeyiz ama yorum yazarak sizden razı olduğumuzu belirtmek isterim. Allah'ımızın emir ve yasaklarını elimizden geldiği kadarıyla gerçekleştirebilmek ve kendimizi geliştirebilmemiz için Kuran-ı Kerim'i tamamen okumalıyız. Bu günkü hayat şartlarında büyük bir çaba sarf etmemizi gerektiren Kuran-ı Kerim'i ve mealini okumak artık bu site ile bize sunulan sesli kuran-ı kerim mealleri ile büyük bir kolaylık olmuş. Kesinlikle elleriniz dert görmesin. Seslendiren ve açıklayan tüm herkesin eline emeğine sağlık. Allah razı olsun, sevgiler, saygılar. Allah cemi cümlemizi tüm kötülüklerden korusun, kalplerimize sonsuz iman versin inşallah.
Orçun Adana | 18/11/2011
   
Kardeşim akran sayılırız buradan bakınca 250 yaşında falan gösteriyorsun ben gibi :) Her geçen gün daha fazla hayran bırakıyorsun kendine, imrenmemek elde değil. Başarılarının devamını dilerim kardeşim. Allah seni yolundan ayırmasın inşallah.
Mehmet Yağız Cite | 12.08.2012
   
Gerçektende ibretlik bir olay... Allah bütün müsülümanları Kuran-ı Kerimi hakkıyla anlayarak okumayı nasip etsin inşallah..!
Halil İbrahim Kaya | 20.01.2013
   
Merhaba. Bizlere böyle bir kolaylığı ve böyle bir imkânı sunduğunuz için teşekkür ederim. Biz ki Müslüman bir toplum olmamıza rağmen dini hakkıyla bilmeyen ve eksik yaşayan bir toplumuz. İnşallah sizin gibi İslam dini için uğraşan ve böyle güzel insanlar olduktan sonra inşallah daha güzel yerlere geleceğiz. Allah razı olsun.
Kadriye Değirmenci | 01.03.2013
   
İnternet sitesinden İslam ile ilgili makaleler ararken karşıma gelen seslikuran.com web sayfasıyla karşılaştım. Sizden Allah razı olsun. Sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.
Hasan Göğebakan | 10.03.2013
   
Gençler için çok faydalı bir çalışma. MP3 olarak cepten bile dinleniyor olması çok güzel. Tebrikler.
Zeki Oyan | 19.03.2014
   
Ben ALEVİ meshebine mensup bir insanım, Sivaslıyım. Kutsal kitabımız Kuran-ı Kerimin mealini her fırsatta dinliyorum. Bu imkanı sağlayan sesli kuran yöneticilerinden Allah binlerce kez razı olsun. Dinimiz İslamın özünde Allah aşkı özünde sevgi vardır. Allah'ım hakkıyla anlayarak okumayı nasip etsin inşallah..! Hü gerçeği demine. Allah Allah Bismillah
Ayhan Kara | 22.05.2014
   
Yorum Formu
Umut CAN Videosu İçin Yorum Gönderin.

Adınız - Soyadınız :
Lütfen Adınızı - Soyadınızı Yazınız!
E-Mail Adresiniz :
Lütfen E-Mail Adresinizi Yazınız!Lütfen E-mail Adresinizi Kontrol Ediniz!
Web Siteniz :
Yorumunuz :
Lütfen Yorumunuzu Yazınız!
Güvenlik Kodu  - Yenile -
Lütfen resimdeki karakterleri girin.
   
Yorum Formu
Fikret ASLAN
Bundan 5-6 ay önce çok sevdiğim bir dostum sayesinde SesliKuran'la tanıştım...
   
Nail AKTEKİN
Kuran-ı Kerim okuyorum, namaz kılıyorum ama aradığım samimiyeti meal ile tanıştıktan sonra buldum...
   
İlhami DERİCİ
Dini vecibelerimi yerine getiriyor olamama rağmen hayatımın bir türlü düzene girmediği bir dönemimdi...
   
Nazlı AK
Ev işlerinden arta kalan vaktimde sürekli internette kendimi nasıl biraz daha geliştirebilirim diye geziniyorum...
   
Kadir GÜNER
Çok sıkı bir dini yaşantım olmamasına rağmen arkadaşımın Kuran-ı Kerim meali ile ilgili anlattıkları beni epey etkiledi...
   
Gülsen SERBES
El açıp senelerce bu ayetleri okuyor olmama rağmen hiç mealini okuduğumdaki kadar etkilenmemiştim...
   

  Hadis Günlüğü

Copyright Sesli Kuran
Filipino Azeri Russian English