Sesli Kuran :: Dünya Dillerinde Kuran-ı Kerim Mealleri :: Meal İle Yaşayanlar
Sesli Kuran
Menü

Makaleler
Makale  Geçici Dünya
Makale  Peki Ölçü Nedir?
Makale  Daimi Şuur
Makale  Duamız Olmasa
Makale  Namaz
Makale  Oruç

        Umut'la Beraber
        Elham Bu!
        Hadis Günlüğü
        Namaz Broşürü
        Ramazanda SesliKuran
        Adım Adım Yükleme Nasıl Yapılır?
 
Kuran-ı Kerim

     
Selam,
Ev hanımıyım. Geçen seneden beri ev işlerinden arta kalan vaktimde sürekli internette kendimi nasıl biraz daha geliştirebilirim diye geziniyorum. Seslikuran sitesine bir vesile ile girdim. Seslendirilmiş mealleri dinlemek fikri aklıma yattı. Öncelikle bilgisayarıma indirdiğim cüzleri sırayla dinledim. Birçok zaman ütü, bulaşık gibi ev işlerini yaparken de sesini fazlaca açıp dinlemeye devam ettim.
Kuran-ı Kerim’in mealini kitap olarak bir kere okumuş olmama rağmen duyduğum ayetleri sanki ilk dinliyormuşçasına etkileniyorum.
Son zamanlarda eşim ile aramızdaki birçok gereksiz tartışmaları artık yaşamıyoruz. Bunun başlıca nedeni benim olaylara bakış açımın olumlu yönde değişmesi. Mealin gün geçtikçe beni yenilediğini ve değiştirdiğine şahit oluyorum.
Kuran-ı Kerim meali ile Yüce Allah’ın bizlerle birebir konuşuyor olması çok geç farkına vardığım ama artık asla vazgeçmeyeceğim bir beraberlik. Seslikuran’da emeği geçenlere bu vesile ile çok teşekkür ediyorum.

Nazlı AK - Çanakkale  
   
Nazlı AK İçin 18 Yorum

Kendimden cidden utanıyorum. Bunca zamandır internette geziyorum ama hiç kendimi geliştireyim, daha iyi bir insan (kul) olayım diye bir çabam olmamıştı. Şeytan nasıl kandırıyorsa bizleri hep zaman kaybına iten uğraşlar ile meşgul ediyor. Sizi tebrik ediyorum ve benim gibi kullukta yolun başında olanlar için güzel bir örnek oluşturmanızdan dolayıda Allah'dan iki cihanda huzur ve mutluluk diliyorum.
Semra Sancak | 9/19/2007
   
İki senedir evliyim ve eşim ile çok sıkıntı yaşadığımız problemli günlerimiz oldu. Ben hep bir doktora gidelim, destek alalım diye tavsiyelerde bulunuyordum. Kendisini rahatsız görmediği için kabul etmedi. Bu Ramazan'ın başlamasıyla beraber Kuran meali okumaya başladım. Kuran'ı anlamaya başladıkça problemlerin eşimden değil kendim ile alakalı olduğunu görmeye başladım. Eşime beraber meal okuyalım diye teklif ettim ve bir kaç akşamdır yarım saat kadar beraber meal okuyoruz. O kadar çok lezzet alıyoruz ki Ramazan ayı bitsede biz devam etme kararı aldık. Gerçekten bizim için yeni bir uygulama olmasına rağmen kendi aramızda faydalarını hemen görmeye başladık. Herkese tavsiye ediyorum.
Ahmet Mısır | 9/25/2007
   
Nazlı hanımın yazdıklarından ister istemez etkilendim. Açık konuşmak gerekirse ben çok okudum ama belki de Nazlı Hanım kadar bilgim kalmadı. Neden dünya işine tapıyoruz? Allah beni ıslah eder inşallah da bende onların durumuna dönerim. Nazlı hanım efendinin yolunu da Cenabı Hak daha da açık etsin ve eşine de öyle ilimler nasip etsin. Allah’a emanet olunuz. Esselâmu Aleyküm, yolun hep bugünkü gibi açık olsun Nazlı Bacı.
Ekrem Yılmaz | 10/8/2007
   
Selamünaleyküm, bizler mutlak okumalıyız, okuduğumuzu ve bilgimizi de paylaşmalıyız. Hatta paylaşmaya davet etmeliyiz. Beni bir arkadaşım davet etti, mühendis Seval hanım (fakir), bu siteyle tanışmama vesile oldu. Cenabı ALLAH ondan ve bu siteyi hazırlayanlardan ve yine buraya yazmama vesile olan Nazlı Hanım efendiden razı olsun. Cenabı Allah bizleri de halisane duygularla dinleyen ve okuduğumuzu öğrenenlerden eylesin (âmin). Nazlı hanım çok teşekkürler, ALLAH’a emanet olun.
Fahri Özmen | 11/4/2007
   
Selam Ben Ömer Faruk Er. Bende çalıştığım iş yerinde bir arkadaşın vesilesiyle elime geçen namaz broşüründen kaynak olarak bu siteye girdim. Gerçekten bu hanımefendi gibi bir defa meal okumuş ve diyorum ki dinlemek ve okumak arasında çok büyük fark var. Yüce Allah bildiğiyle amel eden, bilmediğini öğrenme çabasında olanlardan eylesin. Âmin
Ömer Faruk Er | 6/15/2008
   
S.A. Allah razı olsun emeği geçen kardeşlerimden inşaallah. Davetyolu.com adresine de bekliyoruz. Selam ve dua ile kalın.
Muhammed | 8/6/2008
   
NAZLI AK bacımın bu güzel yaşayış tarzını çok beğendim ve kendime geldiğimi hissetim. ALLAH (CC) nasip ederse bu gündden itibaren yaşantımı HAZRETİ KURAN'A yakışır biçimde sürdüreceğim. Allah'a emanet olun.
Abdullah Altıner | 10/28/2008
   
Şükret-şükredelim Rabbimize hamdolsun. Okuyalım anlayalım. Rabbimizi tanıyalım.
Selahattin Subaşı | 11/11/2008
   
Nazlı Hanım benim tattıklarımı bire bir yaşıyor. Evet, kuran okumak manevi bütün güzellikleri ve bu dünyada mutlu olmanın her şeyini veriyor. Yemek içmek gibi ben acıkmıyorum bile aklımda meallerine göre yaşayayım diye kendimi hep sorguya çekiyorum. Soru cevap yapıyorum, kendime okudukça ailemde huzur sevgi, eşime daha çok çocuklarıma sevgi katıyorum. Her bir günümüzü Rabbimizin verdiği bir günü güzel yaşayalım. Nazlı Hanım size katılıyorum. Saygılar.
Saare Uçar | 1/23/2009
   
Salam necesen? men Bakudan yaziyorum. Sizleri urekden alqislayiram ve sadam ki sizin yazilarinizi oxdum. Kas menimde ailem mene Allah'ın yolunu davam etmeye imkan yaradardilar.
Nigar Islam | 2/16/2009
   
Selam Olsun Kardeşime. Hani derler ya eğer doğru isen yüreğin o yeri bulur diye seni tebrik ederim. Böyle paylaşman bile bizlere örnek. Zaten yüzündeki o temiz nurun kaynağı olan ibadet aşkın zaten bizlere yetti. Ben isterim ki tüm kardeşlerimizde Nazlı kardeşimiz gibi dosdoğru yola varsın ve yürüsün. Ben hep şunu derim. Doğru yapılan her şey güzeldir. Yeter ki zamanı doğru kullanalım. Aslında bana göre en zor kazanılacak şey "Cehennem " iken biz kendimizi şeytana uymak için direnmiyoruz. İnşallah herkes Dünyaya Farklı bakarda yeni mesnevi ve tasavvuf dairesinde takva yolunda olan kullardan oluruz. Âmin.
Erkan Yıldız | 4/21/2009
   
Âlemlerin Rabbi olan Allah Kuran’da Müminlerin özelliklerinin birini belirtirken “Onlar ne mallarını, nede evlatlarını Allah’a ibadet etmekten üstün kılmazlar” buyuruyor. Böyle bir ayete güzel bir örnek teşkil etmeniz gerçekten benimde daha da sorumluluklarıma ait olmam gerektiğini öğretti. Rabbim bizlerden razı olmadan canlarımızı almasın. Bizleri ve Allah’a iman eden her Müslüman’ı kendine en güzel şekilde döndürülenlerden kılsın.
   
Yazınızı okudum. Çok güzel. Allah (c.c.) razı olsun. Selam ve dua ile....
Özlem Yörük | 9/8/2009
   
Selamın Aleykum. Bu sene bir sohbete katıldım ve bu sohbetten çok etkilendim. Kalbimizin ne kadar paslandığını fark ettim. Orada namaz mealleri dağıttılar. Bunları okudum... Hemen kızıma sordum lailaheilllallah ne demek biliyor musun dedim o ise hayır bilmiyorum diye cevap verdi. Biz kendimizi yetiştirememişiz ki evlatlarımızı nasıl yetiştirelim diye düşündüm... O broşürde sitenizin adresi vardı hemen kızıma söyledim oda açtı... Bundan ailecek büyük fayda alacağımıza inanıyorum. Allah herkese nasip etsin.
Nurten Bıyıkoğlu | 10/30/2009
   
Gerçekten şu zamanlarımızın kıymetini iyi bilmeliyiz ve zaman kaybetmeden Yüce Allah'ın bizlere verdiği görevleri yapmalıyız.
Ufuk Bulut | 11/26/2009
   
Kardeşimi tebrik ediyorum. Allah yolunu açık etsin. Bizim başka kardeşlerimiz bacılarımız farklı şeylerle uğraşıyorlar internette ama Nazlı kardeşimiz gibi İslami bir şeyler öğrenmek isteseler bulurlar güzelliği.
Turan Bozkurt | 1/8/2010
   
Soy adınız gibi fikriniz ve yüzünüz ak, dünyanız ve ahiretinizde ak olsun hanımefendi.
Niyazi Bayrak | 1/10/2010
   
Bence de meali okumakla dinlemek farklı. Dinlemek daha etkili oluyor, herkese tavsiye ederim.
Nimet Yılmaz | 8/16/2010
   
Yorum Formu
Nazlı AK  Yazısı İçin Yorum Gönderin.

Adınız - Soyadınız :
Lütfen Adınızı - Soyadınızı Yazınız!
E-Mail Adresiniz :
Lütfen E-Mail Adresinizi Yazınız!Lütfen E-mail Adresinizi Kontrol Ediniz!
Web Siteniz :
Yorumunuz :
Lütfen Yorumunuzu Yazınız!
Güvenlik Kodu  - Yenile -
Lütfen resimdeki karakterleri girin.
   
Yorum Formu
Umut CAN
Bundan iki ay önce iki arkadaşım hayırlı bir işe vesile oldular...
   
Fikret ASLAN
Bundan 5-6 ay önce çok sevdiğim bir dostum sayesinde SesliKuran'la tanıştım...
   
Nail AKTEKİN
Kuran-ı Kerim okuyorum, namaz kılıyorum ama aradığım samimiyeti meal ile tanıştıktan sonra buldum...
   
İlhami DERİCİ
Dini vecibelerimi yerine getiriyor olamama rağmen hayatımın bir türlü düzene girmediği bir dönemimdi...
   
Kadir GÜNER
Çok sıkı bir dini yaşantım olmamasına rağmen arkadaşımın Kuran-ı Kerim meali ile ilgili anlattıkları beni epey etkiledi...
   
Gülsen SERBES
El açıp senelerce bu ayetleri okuyor olmama rağmen hiç mealini okuduğumdaki kadar etkilenmemiştim...
   

  Hadis Günlüğü

Copyright Sesli Kuran
Filipino Azeri Russian English