Sesli Kuran :: Dünya Dillerinde Kuran-ı Kerim Mealleri :: Meal İle Yaşayanlar
Sesli Kuran
Menü

Makaleler
Makale  Geçici Dünya
Makale  Peki Ölçü Nedir?
Makale  Daimi Şuur
Makale  Duamız Olmasa
Makale  Namaz
Makale  Oruç

        Umut'la Beraber
        Elham Bu!
        Hadis Günlüğü
        Namaz Broşürü
        Ramazanda SesliKuran
        Adım Adım Yükleme Nasıl Yapılır?
 
Kuran-ı Kerim

     
Selamlar,
Benim seslikuran ile tanışmam 6 ay kadar önce oldu. Düzenli namaz kılıyor ve dini vecibelerimi yerine getiriyor olamama rağmen hayatımın bir türlü düzene girmediği bir dönemimdi. Kuran-ı Kerim’in mealini birçok kez elime almama rağmen bir türlü baştan sona hiç okuma fırsatım olmadı. Seslikuran’daki meallerden; önce bilgisayarıma, daha sonrada cep telefonuma yükledim. Kendimce her gün bir cüz dinleme kararı aldım ve 4–5 aydır düzenli meal dinliyorum.
Bu dönem içinde hiç olmadığı kadar psikolojimin düzeldiğini ve her anlamda rahatladığımı gördüm. Daha evvel bildiğimi zannettiğim bazı dini inançlarımın, aslında uydurulmuş hurafeler olduğunu fark ettim.
Anladığım ve yaşamakta olduğum odur ki, okuma sevgisi olmayan veya okumaya vakit bulamayan bizim gibi kişiler için Kuran-ı Kerim’in seslendirilmiş halini dinliyor olabilmek bu yaşıma kadar gördüğüm en büyük hizmettir. Herkese Kuran-ı Kerim’i anlamak arzusu ile her gün meal dinlemelerini tavsiye ediyorum.
Seslikuran ekibine böylesine faydalı bir hizmet için çok teşekkür ediyorum.

İlhami DERİCİ - Antalya  
   
İlhami DERİCİ İçin 7 Yorum

Kardeşimize katılıyorum ve hayatımızı düzene koymakta Kur'an'ı anlayarak yaşamaktan başka daha kestirme bir uygulama olduğuna da inanmıyorum. Geçenlerde gittiğim bir kişisel gelişim seminerinde özetle "yüzünüzü insanlar ile konuşurken onlara doğru çevirin, her zaman sesinizin tonuna dikkat edin, iyiliği kendiniz uygulayın ve karşınızdakilerin de iyilik üzere olduklarını görene kadar sabırlı olun" gibi tavsiyelerde bulundular. Bu tavsiyelerin Lukman suresinde olduklarını görmek beni şu kanıya vardırdı; senelerce insanları nasıl doğru ve iyiye teşvik ederim diye kendini eğiten ve yetiştiren uzmanlar, gerek bilerek, gerekse bilmeyerek Kur'an'ın ayetlerini uygulamanın neticesine varıyorlar. Onlarca senelik bir araştırma ve eğitimin bir iki satır Kur'an ayetlerine sığması gerçekten bir ibret. Bu site Kur’an’ın anlaşılarak yaşanması hususunda gördüğüm en ciddi çalışma. Bu emeğin tüm İslam âlemine bir örnek ve öncü olmasını diliyorum.
Murat Alanlı | 9/25/2007
   
Bir kitabı baştan sona bir kere okumakla gerçekten insan birşeyler anlamış olmuyor. Şu bir gerçek ki tekrarı olmadan hiçbir eğitim uzun vadede netice vermiyor. Örneğin doktor olmuş bir öğrenci eğer hiç hastaya bakmaz ve öğrendiği konular ile ilgili kitap, broşür okumaz ise en fazla 2-3 senede bilgisini yitirip pratikte doktor olmaktan çıkıyor. Müslümanlar olarak bu kısa ömrümüzde sürekli devam edecek bir eğitim atmosferine girmeliyiz ki Allah için hakkı ayakta tutan, adaletle şahitlik eden kimseler olabilelim.
Sedat Yurtçu | 9/26/2007
   
Kardeşime katılıyorum. Allah-u teala bu siteyi kuran insanlardan razı olsun. Allah’ın rahmet ve selameti bütün İslam âleminin üzerine olsun. Allah’a emanet olun. Saygılarımla.
Okan Kara | 9/26/2008
   
Allah razı olsun. Benim de duygularıma tercüman olmuş. Tekrarın anlamı olduğunu ve bu hizmeti yapanların Allahu Teala yardımcısı olsun. Haklarını helal etsinler.
   
Kalpler yalnızca Allah’ı zikretmek ile huzura erer. Rabbimiz böyle buyuruyor. Rabbim sizler gibi önce Rabbine, sonra nefsine ve de dinine sadık gençlerin ve bütün Müslümanların ayaklarını dosdoğru yolda sabit kılsın, kaydırmasın.
Gökhan Kuş | 4/23/2009
   
Allah (c.c) razı olsun. Hep bu arayışlar içindeydim. Beni bu konuda şevklendirdiniz. Allah (c.c.) razı olsun. Selam ve dua ile...
Özlem Yörük | 9/8/2009
   
KURAN'ın sadece söylenen sözlerden ibaret olmadığı içinde çok daha derin bir anlam ve değer içerdiği uyarısıda kardeşime benden gelsin. Hem dinle hem oku hem düşün. ALLAH'ı düşün; ilk emrini düşün. Her sabah ve akşam tövbe et ve af dile ve ilim iste.
Ahmet Erol Eren | 17/10/2011
   
Yorum Formu
İlhami DERİCİ  Yazısı İçin Yorum Gönderin.

Adınız - Soyadınız :
Lütfen Adınızı - Soyadınızı Yazınız!
E-Mail Adresiniz :
Lütfen E-Mail Adresinizi Yazınız!Lütfen E-mail Adresinizi Kontrol Ediniz!
Web Siteniz :
Yorumunuz :
Lütfen Yorumunuzu Yazınız!
Güvenlik Kodu  - Yenile -
Lütfen resimdeki karakterleri girin.
   
Yorum Formu
Umut CAN
Bundan iki ay önce iki arkadaşım hayırlı bir işe vesile oldular...
   
Fikret ASLAN
Bundan 5-6 ay önce çok sevdiğim bir dostum sayesinde SesliKuran'la tanıştım...
   
Nail AKTEKİN
Kuran-ı Kerim okuyorum, namaz kılıyorum ama aradığım samimiyeti meal ile tanıştıktan sonra buldum...
   
Nazlı AK
Ev işlerinden arta kalan vaktimde sürekli internette kendimi nasıl biraz daha geliştirebilirim diye geziniyorum...
   
Kadir GÜNER
Çok sıkı bir dini yaşantım olmamasına rağmen arkadaşımın Kuran-ı Kerim meali ile ilgili anlattıkları beni epey etkiledi...
   
Gülsen SERBES
El açıp senelerce bu ayetleri okuyor olmama rağmen hiç mealini okuduğumdaki kadar etkilenmemiştim...
   

  Hadis Günlüğü

Copyright Sesli Kuran
Filipino Azeri Russian English