Sesli Kuran :: Dünya Dillerinde Kuran-ı Kerim Mealleri - Hakkımızda
Sesli Kuran
Menü

Makaleler
Makale  Geçici Dünya
Makale  Peki Ölçü Nedir?
Makale  Daimi Şuur
Makale  Duamız Olmasa
Makale  Namaz
Makale  Oruç

        Elham Bu!
        Umut'la Beraber
        
        Hadis Günlüğü
        Namaz Broşürü
        Ramazanda SesliKuran
        Burada Kaldım
        Adım Adım Yükleme Nasıl Yapılır?
 
Kuran-ı Kerim

HAKKIMIZDA      

Günümüz MP3 teknolojisi Yüce Rabbimiz ile zayıflamış, kimimizde ise maalesef kaybolmuş olan diyaloğumuzu tekrar oluşturmaya ve geliştirmeye imkân sunmaktadır. Artık cep telefonları, VCD - DVD çalarlar, bilgisayarlar ve hatta otomobil teyplerine varıncaya kadar bu teknoloji hayatımızın her alanına yerleşmiş durumda.

 

Kuran-ı Kerim’i Arapça okumanın yanı sıra anadilimizde de okuyor ve anlıyor olmamız, biz inananların kaçınılmaz ihtiyacıdır. Türkiye’miz ise bu anlamda adeta bir meal cennetidir. 30’dan fazla Türkçe meal bu gün kitap formatında kullanıcılarını beklemektedir. Birçok dilde MP3 ses formatında Kuran-ı Kerim meali yokken Türkçe olarak piyasada 5–6 değişik seslendirilmiş meal satılmaktadır.

 

SesliKuran.com, MP3 teknolojisi ile hazırlanmış bu mealleri internet üzerinden tamamen ücretsiz kullanıma sunarak Kuran-ı Kerim’in anlamını günlük hayata uyarlamanın çabasındadır. Seslikuran.com’dan online meal dinleyebilir veya bilgisayarınıza bu ses dosyalarını indirebilirsiniz. Cep telefonunuz eğer MP3 çalar fonksiyonlu ise mealleri cep telefonunuza yükleyip, 24 saatimiz içerisinde müsait olduğumuz her dakikayı da Kuran’ı anlayarak dinleyerek istifade edebilirsiniz. Ayrıca arabanızda MP3 çalan teybiniz varsa veya evinizde, işyerinizde MP3 çalan müzik seti, VCD veya DVD’niz varsa SesliKuran.com’dan yüksek ses kalitesindeki dosyaları bilgisayarınıza indirip, CD hazırlayabilir ve müsait olduğunuz tüm vakitlerinizde bu hizmetten faydalanabilirsiniz.

 

Sitemizdeki seslendirilmiş meallerin tümü Telif Hakkı alınarak yayımlanmaktadır. Bu eserlerin kullanıcılar tarafından indirilip, paylaşımı ticari beklenti olmaması esaslarına bağlıdır.

 

SesliKuran.com ve bu hedefe bağlı yapılan tüm çalışmalar yalnızca Yüce Allah’ın sevgi ve hoşnutluğu gözetilerek oluşturulmaktadır. En büyük kazancımız bilinçli, duyarlı ve hayatın her alanında örnek olabilecek insanların yetişmesine vesile olabilmektir.

 

SesliKuran.com sitesinden nasıl istifade edilebileceğini daha kolay anlayabilmek için “Umut’la Beraber” seçeneğini tıklayabilir veya Kuran’ın anlamı ile yaşamakta olan kişilerin tecrübelerini okumak/izlemek için “Meal ile Yaşayanlar” seçeneğini seçerek siteyi gezmeye devam edebilirsiniz.


Geri Üst Umut'la Beraber Meal İle Yaşayanlar

Copyright Sesli Kuran
Filipino Azeri Russian English