Sesli Kuran :: Dünya Dillerinde Kuran-ı Kerim Mealleri - Burada Kaldım
Sesli Kuran
Menü

Makaleler
Kayıtlı Makale Bulunmamaktadır!

        Umut'la Beraber
        
        Hadis Günlüğü
        Namaz Broşürü
        Ramazanda SesliKuran
        Elham Bu!
        Adım Adım Yükleme Nasıl Yapılır?
 
Kuran-ı Kerim

SANAL DEĞİL GERÇEK!      
Kitap Ayracı

SesliKuran.com internette sanal bir site olmaktan öte, gerçek hayatta da Kuran-ı Kerim’in anlaşılarak yaşanması hususunda birçok aktivitelerde de bulunmaktadır. Sağ tarafta bulunan resimde gördüğünüz kitap ayraçları, ne kadar sitemizin tanıtım promosyonu gibi gözükse de, aslında büyük bir boşluğu doldurmak için ortaya çıkmış önemli bir çalışmadır.

Kuran-ı Kerim’in ilmi gerçekten hepimiz için büyük bir ihtiyaçtır. Birçoğumuz ise maalesef günümüzün hızlı hayat akışında, Kuran’ı anlamak için okumaya zaman ayıramamaktayız. Toplumumuzdan uzak olan cezaevlerindeki onbinlerce mahkûm için ise zaman kavramı gerçekten bizim yaşadığımızdan çok daha farklı. Merhemin yaraya sürülmesi faydalı olur misali bizlerde çevremizde yetişebildiğimiz tüm cezaevlerine Kuran-ı Kerim mealleri göndermekteyiz.

Bu faaliyete ilk başladığımızda mahkûmlara Kuran-ı Kerim meali hediye edebilmek için önce yetkililerden izin almamız gerekti. Gerekli izin alındıktan sonra gördük ki SesliKuran’ın hazırladığı Namaz Broşürü ve Kuran meallerini teslim alacak olan mahkûmlar, muhtemelen meali baştan sona bir kere okuyup sonra da başka ne kitap okuyabilirim diyerek arayışa gireceklerdi. Kuran’ın bir ömür boyu rehber edilmesi gerektiğini ve İslam dinini yanlışlara sapmadan yaşayabilmek için namaz, oruç, zekât gibi ibadetlerimizin yanı sıra Kuran’ı anlayarak okumanın da bu büyük ibadetler arasında yer aldığını anlatabilmek için Efendimizin (SAV) iki hadisini içeren bir kitap ayracı bastırdık.

Peygamber Efendimiz (SAV) buyurdu ki:
“Bu Kuran’dan ayrılmayın! Çünkü o, Allah’ın sofrasıdır. Kim Allah’ın sofrasından yararlanmak isterse, gayret etsin. Zira ilim, öğrenmekle olur.”
İbn Mesûd radıyallahu anh - Bezzâr

Peygamber Efendimize (SAV) bir adam sordu ki:
“Ey Allahın Resulü! Allah’a en sevimli amel hangisidir?”
“Yolculuğu bitirince tekrar yola başlayan kimsenin durumudur” diye cevapladı.
“Yolculuğu bitirip tekrar yola başlama durumu nedir?” diye tekrar sorunca da:
“Kuran’ı başından sonuna kadar okur, bitirince yeniden başlar” buyurmuşlardır.
İbn Abbas radıyallahu anh - Tirmizî

Birebir muhatap olamadığımız mahkûmlara bu ayraçlardaki hadisler vesilesiyle Kuran’ın günlük hayattaki önemini ve baştan sona okuyup bitirenin tekrar başa dönerek onu ömrü boyunca okuması gerektiğinin mesajını vermiş olduk.

Geri Üst Meal İle Yaşayanlar

Copyright Sesli Kuran
Filipino Azeri Russian English